تعویض روغن گیربکس در چه زمانی باید انجام شود؟

تعویض روغن گیربکس

آیا تا به حال اسم روغن گیربکس یا واسکازین به گوشتان خورده؟ آیا می دانید این روغن برای چه قطعه ای به کار می رود و چرا باید تعویض روغن گیربکس به موقع انجام شود؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ داده می شود.

اگر شما با اتومبیل ها آشنایی داشته باشید، می دانید که گیربکس و روغن گیربکس چیست. روغن گیربکس، روغنی می باشد برای آسان تر شدن حرکت چرخ دنده ها از آن استفاده می کنند.

ما در این مقاله می خواهیم به توضیح روغن گیربکس و تعویض آن بپردازیم. و از طرفی سایت ایران ولوو را به شما معرفی می کنیم.

گیربکس چیست و چه عملکردی دارد؟

جعبه چرخ دنده یا گیربکس به مجموعه ای از قطعات گفته می شود که وظیفه ش، انتخاب دستی یا اتوماتیک سرعت و گشتاور دریافتی از موتور می باشد؛ این مجموعه به دلیل درگیری بسیار چرخدنده ها به هم و تولید اصطکاک و گرمای زیاد باعث کثیفی روغن گیربکس و کاهش کیفیت ان میشود لذا  تعویض روغن گیربکس خیلی مهم است. گیربکس،امکان انتخاب سرعت و قدرت دلخواه راننده را از موتور گرفته . ان را تنظیم می کند و به از طریق گاردان و دیفرانسل ، آن را به چرخ ها منتقل می کند..

چه مشکلی به وجود می آید اگر روغن گیربکس تعویض نشود؟

اگر وقت آن رسیده است که روغن گیربکس اتومبیل خود را عوض کنید اما این کار را انجام نداده اید. باید بدانید که عواقب بدی در انتظار ماشین شما می باشد.

در صورت عدم تعویض روغن گیربکس، چرخ دنده ها یا همان گیربکس آسیب می بیند و از طرفی خودرو به لرزش می افتد. همچنین تعویض نکردن واسکازین یا روغن گیربکس، باعث افزایش دمای غیر استاندارد گیربکس و سایر قطعات متصل به ان میشوذ. با تعویض نکردن واسکازین شما نمی توانید به راحتی دنده های دستی اتومبیل خود را عوض کنید و از خودرو صدا های زیادی می شنوید.

مشکلاتی که در صورت تعویض نکردن روغن گیربکس به وجود می آید.
مشکلاتی که در صورت تعویض نکردن روغن چرخ دنده به وجود می آید.

چه زمانی باید برای تعویض روغن گیربکس اقدام کرد؟

برای توضیح این تیتر اول از همه باید گفت که گیربکس ها می توانند به صورت دستی یا اتوماتیک باشند. همین دستی یا اتوماتیک بودن گیربکس ها می تواند بر روی زمان تعویض واسکازین اثر بگذارد. البته زمان تعویض واسکازین به میزان کارکرد خودرو شما هم بستگی دارد.

به طور کلی در گیربکس های دستی، پس از هر ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار کیلومتر باید یکبار تعویض روغن گیربکس داشته باشید. در شرایطی که بیش از حد از خودرو کار کشیده باشید، در هر ۲۵ هزار کیلومتر باید روغن گیربکس را عوض کنید.

در گیربکس های اتوماتیک، زمان تعویض واسکازین دیرتر می باشد. چرا که در گیربکس های اتوماتیک، حرارت و دما بیشتری نسبت به گیربکس های دستی تولید می شود. طبق نظر کارشناسان زمان تعویض روغن گیربکس در چرخ دنده های اتوماتیک در هر ۱۰۰ هزار کیلومتر می باشد اگر زودتر در 50 هزار تعویض شوئ عمر گیبرکس شما بیشتر می شود .

زمان تعویض کردن روغن گیربکس چه موقعی است؟
زمان تعویض کردن روغن چرخ دنده چه موقعی است؟

درباره ایران ولوو

ایران ولوو یکی از بزرگ ترین، معتبر ترین و پیشرو ترین فروشگاه های اینترنتی کشور می باشد. این فروشگاه اینترنتی به فروش قطعات و لوازم یدکی خودرو های سنگین می پردازد. ایران ولوو به قدری معتبر و بزرگ است که شما با اطمینان کامل می توانید به خرید قطعات مورد نیاز خود بپردازید. پس اگر قصد تعویض روغن گیربکس و خرید روغن با کیفیت برای ماشین خود را دارید، حتما به سایت ایران ولوو مراجعه کنید.

ایران ولوو به شما این اطمینان را می دهد که نسبت به رقیبان دیگرش، بهترین و مناسب ترین قیمت را دارد. از طرفی شما می توانید همه قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز خود را با ضمانت و گارانتی خریداری کنید.

بهترین گیربکس را از کجا می توان تهیه کرد؟

اگر قصد دارید که گیربکس اتومبیل خود را تغییر بدهید یا می خواهید به تعویض روغن گیربکس ماشین خود اقدام کنید، مناسب ترین و بهترین سایت برای خرید این قطعات، سایت ایران ولوو است.

اما چرا می گوییم بهترین سایت برای خرید گیربکس، سایت ایران ولوو است؟ سایت ایران ولوو تمام لوازم یدکی و قطعاتش از نظر سلامت و اصل بودن را تضمین می کند و از طرفی این قطعات دارای گارانتی برگشت هستند.

نشانی اینترنتی سایت ایران ولوو www.iranvolvo.com می باشد. پس همین حالا بر روی این لینک کلیک کنید، وارد سایت ایران ولوو بشوید و خرید خودتان را انجام بدهید.

خرید باکیفیت ترین گیربکس از سایت ایران ولوو
خرید باکیفیت ترین گیربکس از سایت ایران ولوو

سخن پایانی

تعویض روغن گیربکس، یکی از کار های بسیار مهمی است که همه کسانی که ماشین سنگین و خودرو های دیگر دارند، باید به آن توجه کنند. زمان تعویض کردن روغن گیربکس ماشین خیلی مهم است؛ چرا که اگر زمان عوض کردن روغن گیربکس دیر بشود. مشکلات زیادی برای ماشین به وجود می آید.

از طرفی ما یک سایت بزرگ برای خرید گیربکس و تعویض روغن گیربکس به شما معرفی کردیم و آن هم سایت ایران ولوو است. اگر می خواهید با اطمینان خاطر خرید کنید، به این سایت مراجعه کنید.

 

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *