بهترین قیمت گیربکس zf کامیون در ایران

قیمت گیربکس zf کامیون

گیربکس ها با توجه به ساختار خود، مشخصات و ویژگی های خاصی دارند. این ویژگی ها عامل تعیین قیمت گیربکس zf کامیون نیز می باشد. میزان مطلوبیت گیربکس، عامل فروش آن در سطح بازار داخلی و بازار بین المللی است.

توسعه موتورهای کامیون در سال های اخیر، تحت تاثیر استانداردهای محیط زیستی قوی بوده است. این استانداردها بر کنترل آلاینده ها و عدم فرسایش سایر قطعات تاکید داشته اند. رعایت کردن این استانداردها باعث می شود تا مزیت رقابتی گیربکس ولوو بیشتر باشد. به طبع، قیمت گیربکس zf کامیون نیز تحت تاثیر این مسئله تعیین می شود.

مطابق استانداردهای زیست محیطی
مطابق استانداردهای زیست محیطی

گیربکس zf کامیون چیست و چه عملکردی دارد؟

گیربکس به طور عمده کار انتقال نیرو را انجام می دهد تا قطعات دیگر بتوانند انرژی لازم را دریافت کنند. نقش کلیدی گیربکس در چرخه صنعتی هر محصول، آنقدر مهم است که باید بهترین برند ممکن را خریداری کنید. معمولا به همین خاطر است که قیمت گیربکس zf کامیون، هرچه که باشد، ارزش دارد.

گیربکس در کامیون یک مبدل است که گشتاور را خاموش می کند. پیرو این نقش، بار موتور در هنگام حرکت کامیون از آن خارج می شود. در ابتدا نسبت دنده، از 4.89 تا 0.64 متغیر است که مانند یک overdrive، دو یا سه برابر می شود. شرکت ZF ولوو گفته است که مصرف سوخت، محرک اصلی در این روند مهندسی شده است. این امر با توجه به قیمت گیربکس zf کامیون مورد تحلیل قرار می گیرد.

صرفه جویی در مصرف سوخت
صرفه جویی در مصرف سوخت

اگر گیربکس zf کامیون کار نکند، چه مشکلاتی پیش می آید؟

در حالت توقف با دنده اول، گیربکس به نوعی خنثی و کاذب می شود. رابط تعویض دنده نشان می دهد که خودرو در حالت دنده است، اما موتور آزاد می باشد. مبدل گشتاور، فقط زمانی که گاز را فشار می دهید درگیر می شود. بنابراین، لازم نیست روی پدال ترمز بایستید تا از چرخش دور شود. پرتاب به جلو با این قطعه، به طرز شگفت انگیزی روان و تغییرات صعودی تقریباً نامحسوس است.

شما می توانید بگویید که تغییرات بر اساس صدای موتور اتفاق می افتد، اما بسیار سریع و روان هستند. به طوری که هیچ گاه در شتاب گیری گشتاور تاخیر ایجاد نمی شود. سطح تغییرات و روان بودن آن، یک معیار تعیین قیمت گیربکس zf کامیون است.

حال اگر گیربکس شما نتواند به خوبی وظیفه خود را انجام دهد، این مبدل گشتاور نیز به خوبی درگیر نمی شود. درگیر نشدن مبدل می تواند باعث در خطر افتادن ایمنی رانندگی با کامیون باشد. به خصوص اینکه این ماشین نسبت به سایر ماشین های جاده ای، سنگین تر است. تصادف یک کامیون با یک ماشین ساده، خسارت بیشتری نسبت به تصادف دو ماشین ساده خواهد داشت.

به همین خاطر، باید بودجه مناسبی را برای قیمت گیربکس zf کامیون اختصاص دهید. اگر این بودجه کم باشد، شما نمی توانید محصول مناسبی خریداری کنید. در نتیجه، ریسک خطر و نارسایی سیستم کامیون را به جان خریده اید.

عدم تاخیر در شتاب گیری گشتاور
عدم تاخیر در شتاب گیری گشتاور

در چه مواردی باید گیربکس zf کامیون تعویض شود؟

از آنجا که شما باید برای پرداخت قیمت گیربکس zf کامیون مبلغ مشخصی را پرداخت کنید، مهم است که از فواصل تعویض آن آگاه شوید. این فواصل تعویض، هزینه اضافی برای شما خواهند داشت. معمولا هر چه نگهداری از گیربکس بهتر و کیفیت آن بالاتر باشد، این پروسه تعویض کمتر مورد نیاز خواهد بود.

معمولا شما وقتی دست به تعویض می زنید که روغن آن دارای مشکل باشد. فیلتر روغن شما باید عملکرد خوبی داشته باشد. در غیر این صورت، آسیب زیادی به ساختار گیربکس به دلیل مواد اضافی داخل روغن وارد می شود.

تولید بر اساس چارچوب های علمی
تولید بر اساس چارچوب های علمی

چرا ولوو بهترین ارائه دهنده گیربکس zf کامیون است؟

امروزه صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از معیارهای مهم برای ارزیابی سطح کیفیت قطعات است. این صرفه جویی از دو بعد دارای اهمیت کلیدی می باشد. میزان این صرفه جویی به طور مستقیم روی قیمت گیربکس zf کامیون تاثیر می گذارد.

ابتدا اینکه هر چه این صرفه جویی در انرژی و سوخت بیشتر باشد، یعنی قطعه مطابق با «اصول حفظ ارزش محیط زیست» است. این مورد یک امتیاز مثبت برای بازاریابی بین المللی است. جنبه دوم، به این بر می گردد که مشتری لازم نیست تا هزینه زیادی را برای سوخت پرداخت کند.

قیمت گیربکس zf کامیون ولوو نیز بر همین دو اصل استوار است. این قطعات مطابق با استانداردهای علمی هستند و در مصرف سوخت صرفه جویی می کنند. این برند بهترین ارائه دهنده است زیرا بالاترین سطح کیفیت و پایین ترین قیمت را به مشتریان ارائه می دهد.

این ویژگی بسیار جالب توجه است زیرا قطعه به طور خودکار، بعد از سه ثانیه از حالت Drive به Neutral می رود. به عنوان مثال، وقتی که کامیون پشت یک چراغ راهنمایی متوقف می شود را در ذهن بیاورید. این عمل، میزان گشتاور تولید شده توسط گیربکس را کاهش می دهد.

در نتیجه، میزان سوختی که موتور باید برای حفظ این سطوح گشتاور بسوزاند، کاهش می یابد و قیمت گیربکس zf کامیون نیز تغییر می کند. مهندسان ZF می گویند یک کامیون که به صورت مداوم در جاده ها رفت و آمد دارد، با این مکانیسم می تواند تا حداقل 5 درصد در مصرف سوخت صرفه جویی کند.

انتقال قدرت بهینه
انتقال قدرت بهینه

سخن پایانی

گیربکس های ولوو از بهترین گیربکس های بازار هستند. این بهترین بودن به این معنا نیست که قیمت گیربکس zf کامیون بسیار سرسام آور است. بلکه سیاست های قیمت گذاری خود شرکت و البته واسطه های آن در ایران، بسیار منصفانه بوده است.

این شرکت از فناوری مهندسی شده و دانش علمی برای افزایش خط تولید خود استفاده کرده است. همین امر باعث شده تا نسبت به رقیب های خود، به صورت بهینه تری ویژگی صرفه جویی در سوخت را در محصول خود منعکس کند. ولوو اصول و چارچوب تکنولوژیک تولید گیربکس را اولویت کار خود قرار داده است. هر چند قیمت گیربکس zf کامیون، با توجه به این ویژگی ها همچنان مناسب است.

رعایت استانداردهای قیمت گذاری باعث شده است تا مجموعه ایران ولوو، یکی از بهترین عرضه کنندگان و نمایندگی های این برند معروف در ایران باشد. شما می توانید بهترین محصولات را با بهترین قیمت از ما تهیه کنید. اگر قصد خرید گیربکس کامیون را دارید، می توانید در سایت سفارش خود را ثبت کنید. شما با تماس با کارشناسان ما، می توانید از به روزترین لیست قیمت گیربکس zf کامیون مطلع شوید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *