خصوصیات گیربکس ولوو n12

گیربکس ولوو n12

همان‌طور که میدانید یکی از مشهورترین مدل‌های ماشین‌های سنگین ولوو، مدل n بود. شرکت ولوو، سالیان سال است که درزمینه ساخت ماشین‌های سنگین و ماشین‌های سواری باکیفیت، فعالیت می‌کند. کیفیت محصولات تولیدشده توسط این شرکت، به حدی بالا است که هنوزم که هنوز است از مدل‌های بسیار قدیمی ولوو استفاده می‌شوند. یکی از باکیفیت‌ترین و قدیمی‌ترین مدل‌های ماشین‌های سنگین ولوو، مدل n88 و مدل n86 بود. این مدل‌ها از ماشین‌های سنگین ولوو، جزو بهترین ماشین‌ها در زمان خودشان به‌حساب می‌آمدند. شرکت ولوو، از این مدل‌ها بیشتر برای حمل‌ونقل بارهای سنگین استفاده می کرد؛ زیرا تحمل جابجایی بارهای سنگین  با وزن زیاد را داشتند؛ اما مشکلات بسیار زیادی هم داشت که با ورود مدل  n12 به بازار، در بازار ماشین‌های سنگین ولوو تغییر و تحول بسیار زیادی به وجود آمد. تولید ماشین‌های سنگین  در این مدل، در سال ۱۹۹۰ به پایان رسید؛ اما هنوزم که هنوز است به دلیل کیفیت بالایی که دارد، از آن‌ها استفاده می‌شود. گیربکس ولوو n1  تا ۱۲ دنده دارد که دارای کیفیت بسیار بالایی است و قدرت چشم‌گیری دارد.

شناخت بیشتر ماشین‌های سنگین n12

اگر از ما بپرسند که باکیفیت‌ترین شرکت سازنده ماشین‌های سنگین کدم‌اند، بدون شک شرکت ولوو را مثال می‌زنیم؛ زیرا شرکت ولوو، در این سال‌های فعالیت خود درزمینهٔ ساخت و تولید ماشین‌های سنگین و سواری، ثابت کرده است که محصولاتش کیفیت بسیار زیاد و دوام بسیار بالایی دارد. تمامی قطعات ساخته‌شده در این شرکت، دارای گارانتی هستند و کیفیت ساخت قطعات و لوازم‌یدکی محصولات این شرکت، به حدی بالا است که سالیان سال برای دارندگان این ماشین‌ها کار خواهد کرد. از مدل‌های مشهوری که از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۰ وارد بازار ماشین‌های سنگین شد، مدل n ولوو بود؛ این مدل یکی از مدل‌های مشهور ساخت این شرکت بود که حتی امروز هم از آن‌ها استفاده می‌کنند. اتاقک‌ این  مدل از ماشین‌های سنگین، مقاوم در برابر تمامی فشارهای مختلف بود و دارای سیستم بخاری متداول‌تری نسبت به نمونه‌های قبلی بود که می‌توانست دمای کابین را به‌صورت قابل‌توجهی تنظیم کند و دارای فن سه‌زمانه بود که دو بار در دقیقه، هوای کابین را تغییر می‌داد. گیربکس ولوو n12، هشت تا دوازده دنده بود و دارای کیفیت بالایی بود.

 

ماشین سنگین ولووn12
ماشین سنگین ولوو n12

کیفیت گیربکس ماشین‌های سنگین ولوو

شرکت ولوو، یکی از معدود شرکت‌هایی است که با ساخت و تولید ماشین‌های باکیفیت، بر سر زبان‌ها افتاده است. قطعات ساخته‌شده توسط این شرکت، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌توان به جرات گفت که شرکت ولوو، یکی از بادوام‌ترین و مقاوم‌ترین و کارآمدترین قطعات ماشین‌های سنگین و حتی ماشین‌های سواری را می‌سازد. یکی از قوی‌ترین گیربکس‌هایی که تا به امروز در شرکت ولوو ساخته‌شده است، گیربکس ولوو n12 است. کیفیت گیربکس‌های این مدل از ماشین‌های ولوو، به حدی بالا است که هنوزم که هنوز است از آن‌ها استفاده می‌شود. شرکت ولوو، مدل‌های گوناگونی از گیربکس‌های باکیفیت‌های مختلف را ساخته است که یکی از جدیدترین مدل‌های گیربکس ساخته‌شده توسط این شرکت، گیربکس‌های شیفت است که به‌عنوان یکی از گیربکس‌های حرفه‌ای ماشین‌های سنگین به‌حساب می‌آید.

گیربکس ماشین سنگین ولوو
گیربکس ماشین سنگین ولوو

قیمت گیربکس ماشین سنگین ولوو n12

شرکت ولوو، سالیان سال است که به ساخت ماشین‌های سنگین و ماشین‌های سواری باکیفیت می‌پردازد. یکی از مشهورترین مدل‌های ماشین‌های سنگینی که در این شکل ساخته‌شده است، مدل ان ۱۲ است. گیربکس ولوو n12، یک گیربکس ۸ تا ۱۲ دنده است که کیفیت بسیار زیادی دارد. این ماشین‌های سنگین، از سال ۱۹۷۰ تا سال ۱۹۹۰ تولید شدند و از سال ۱۹۹۰ به بعد تولید آن متوقف شد؛ اما هنوز هم از این ماشین‌ها استفاده می‌شود و شما می‌توانید قطعات و لوازم جانبی آن را در بسیاری از فروشگاه‌ها در سراسر کشور، خریداری کنید. این ماشین‌ها تغییر و تحول بسیار زیادی در صنعت ماشین‌های سنگین دنیا به وجود آوردند. کیفیت ماشین‌های سنگین ولوو، از زمان‌های قدیم تا به امروز موردبحث بوده و تمامی محصولات ساخته‌شده توسط این شرکت، از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. به دلیل اینکه گیربکس ولوو مدل n12 دیگر تولید نمی‌شود، قیمت ثابتی در رابطه با آن وجود ندارد و تمامی فروشگاه‌هایی که قطعات ماشین را می‌فروشند، با در نظر گرفتن مواردی خاص این قطعات را قیمت‌گذاری می‌کنند.

قیمت گیربکس ولووn12
قیمت گیربکس ولووn12

سخن پایانی

قطعاً یکی از دغدغه‌های کسانی که هنوز از مدل‌های قدیمی ماشین‌های ولوو استفاده می‌کنند، تهیه لوازم جانبی و قطعات این ماشین‌ها میباشد. یکی از ماشین‌های سنگینی که قطعات آن به‌سختی پیدا می‌شود، مدل n12 ولوو است؛ اما جایی برای نگرانی نیست. شما می‌توانید با مراجعه به سایت iranvolvo.ir، اقدام به خرید گیربکس ولوو n12 و سایر قطعات این ماشین کنید و تمامی قطعات ماشین‌های ولوو در این مرکز موجود هستند.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط: 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *