هر آن چیزی که باید راجع به نمایندگی فروش قطعات ولوو بدانید                                                   

   1 قطعات ولوو دارای تنوع زیادی می‌باشند.

نمایندگی فروش قطعات ولوو

نوع و نحوه عملکرد قطعات ولوو

ماشین ولوو نیز مانند سایر انواع ماشین‌ها دارای قطعات مختلفی می‌باشد که این قطعات عبارتند از:

1_ تاخو گراف

این قطعه یکی از اجزای مهم و حائز اهمیت در لیست محصولات نمایندگی فروش قطعات ولوو بوده و تنها در ماشین‌های سنگین مخصوص جاده تعبیه شده است. تاخو گراف شامل یک صفحه مقوایی است که تمامی اطلاعات ضروری و مورد نیاز را برای راننده نشان داده و ثبت می‌کند. این اطلاعات شامل سرعت ماشین، ساعت حرکت از مکان مبدا و همچنین زمان رسیدن به مقصد می‌باشند.

برخی از انواع تاخو گراف‌ها در دو گونه تقسیم شده و ارائه می‌شوند این نمونه‌ها عبارتند از:

  • انواعی که به دو شکل جدا از هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • انواعی که به طور مستقیم در زیر سرعت سنج نصب شده و دو راننده به صورت مجزا نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

بر روی سیستم مذکور چندین دکمه وجود دارد که از آن‌ها جهت بیرون کشیدن صفحه مقوایی استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که هنگام انجام این عمل، حتماً باید ماشین ایستاده باشد و در حال حرکت نباشد. علاوه بر موارد گفته شده دکمه‌های دیگری هم بر روی تاخو گراف موجود است و می‌توان با بهره گیری از این دکمه‌ها یکی از حالاتی که شامل: رانندگی، خواب، استراحت و کار می‌باشد را انتخاب کرده و فعال نمود. دو دکمه باقی مانده که دارای علائم مثبت و منفی می‌باشند، برای تنظیم نمودن تاریخ و ساعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. گفتنی است در صورت خرابی این قطعه و تعویض آن می‌توانید به  نمایندگی فروش قطعات ولوو  نیز مراجعه نمائید. همچنین این قطعه در دو نوع آنالوگ و دیجیتال قابل تولید و ارائه می‌باشند.

بدون وجود توربو شارژ سیستم داخلی به درستی فعالیت نمی‌کند.
                                    بدون وجود توربو شارژ سیستم داخلی به درستی فعالیت نمی‌کند.

2_ توربو شارژ

توربو شارژ قطعه‌ای است که در ماشین‌های سنگین و معمولی وجود داشته و وظیفه انتقال هوای بیش‌تر به سیلندر را بر عهده دارد. این عمل باعث اکسیژن رسانی زیادتر شده و عملکرد موتور را نیز افزایش خواهد داد.

3_ کروز کنترل

کروز کنترل از قطعات بسیار مهم در ماشین‌های ولوو سنگین می‌باشد و وظیفه سرعت به صورت خودکار را بر عهده دارد.

کروز کنترل به قطعه مهار کننده اتوماتیک سرعت مشهور است.
                          کروز کنترل به قطعه مهار کننده اتوماتیک سرعت مشهور است.

4_سیستم ردیاب

این مکانیسم در جهت ردیابی مکان خودرو فعالیت داشته و راننده می‌تواند از موقعیت خودرو، در هر زمانی آگاه شود.

5_اینتر کولر

از دیگر قطعاتی که توسط  نمایندگی فروش قطعات ولوو ارائه می‌شود. می‌توان به اینتر کولر اشاره کرد. این قطعه مسئولیت افزایش هوای ورودی به موتور را داشته و در نهایت باعث زیاد شدن عملکرد موتور می‌شود. لازم به ذکر است که اینترکولر تنها در ماشین‌هایی که دارای توربو شارژ و سوپرشارژ هستند قابل نصب و اجرا می‌باشد. زیرا توربو شارژ هوای داخلی را فشرده می‌کند و به همین دلیل دمای موتور بالا می‌رود. در این موقعیت اینترکولر باعث کاهش دمای موتور خواهد شد.

کنترل کشش در تعادل خودرو نقش اساسی ایفا می‌نماید.
                                                کنترل کشش در تعادل خودرو نقش اساسی ایفا می‌نماید.

6_مکانیسم کنترل کشش

این قطعه جزو اساسی‌ترین اجزاء در سیستم امنیتی ماشین می‌باشد چون که از خراب‌ شدن چرخ‌ها جلوگیری می‌کند همچنین این قطعه در جاده‌های برفی نیز مانع از لغزش چرخ ماشین می‌شود.

7_مکانیسم ترمز الکترونیکی

این سیستم ضد قفل بوده و کنترل الکترونیک خودرو را بر عهده دارد همچنین در مواقع خطر نیز با ارسال سیگنال‌های الکتریکی موجب هشدار به راننده می‌شود.

به طور کلی لازم است که در مراقبت از قطعات خودرو کوشا باشید و در صورت خرابی آن‌ها، باید از قطعات اورجینال استفاده نمایید.
        به طور کلی لازم است که در مراقبت از قطعات خودرو کوشا باشید و در صورت خرابی آن‌ها، باید از قطعات اورجینال استفاده نمایید.

 

علت تعویض هر قطعه در ماشین ولوو

همان طور که می‌‌دانید قطعات ولوو نیز مانند اجزای سایر خودروها‌، بعد از مدتی خراب شده و نیاز به تعویض دارند، برای خرید قطعات مطمئن باید به  نمایندگی فروش قطعات ولوو مراجعه نمایید. در ادامه مطلب علت خرابی هر قطعه را بیان خواهیم کرد.

توربو شارژ

علت خرابی توربو شارژ بروز یکی از مشکلاتی همچون: عدم روغن کاری مناسب، روغن کثیف و آلوده، وجود موقعیت‌های استثنایی مربوط به کارکرد ماشین و وجود اشیاء خارجی می‌باشد.

تاخوگراف

این قطعه نیز می‌تواند به علت وجود شرایط جوی نامناسب، ورود مایعات یا اشیاء خارجی و همچنین عدم تنظیمات مناسب خراب شده و یا کارآمد نباشد.

کروز کنترل

عوامل متعددی در خراب شدن کروز کنترل دخیل هستند که عبارتند از: فیوز، سوئیچ پدال ترمز، سنسور مربوط به سرعت، فعال کننده شلنگ و کابل خلاء.

 

علت خرابی سیستم کنترل کشش

این سیستم به علت عدم تنظیمات مناسب، وجود انرژی الکتریکی ناکافی و یا ورود ذرات و مواد خارجی می‌تواند آسیب ببیند.

 

علت خرابی ترمز الکترونیکی

این ترمز به دلایل گوناگونی ممکن است خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشد این دلایل عبارتند از: فشار بیش از حد پا و اختلال در سیستم برق رسانی خودرو.

 

چطور می‌توان قطعات اورجینال برای ماشین ولوو پیدا کرد؟

متاسفانه اجزاء ماشین ولوو هم مانند اشیاء و اجزای دیگر احتمال غیر اصل بودنشان زیاد است. از این رو می‌توانید با کمک کارشناسانی که در  نمایندگی فروش قطعات ولوو حضور دارند و روش‌های زیر از اصل بودن قطعات خریداری شده اطمینان حاصل نمایید.

  • خرید و تهیه قطعات ماشین از افراد تامین کننده معتبر
  • تشخیص اورجینال بودن قطعات از روی مشخصات ظاهری
  • تشخیص اصل بودن قطعات با توجه به کارکرد آن‌ها
  • تشخیص اصل بودن قطعات با بهره گیری از X-ray

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *